Famarol Słupsk części zamienne

Famarol Słupsk części – krótka historia marki

Historia Famarol Słupsk części

Pierwszy zakład produkcji maszyn rolniczych w Słupsku powstał w 1920 i został założony przez Augusta Ventzkiego. Nazwę Fabryka Maszyn Rolniczych w Słupsku wprowadzono w 1947 roku. Wielokrotnie zmieniana nazwa w wyniku zmian właścicielskich i upadłości swą obecną formę przybrała w 1992 roku. Nazwa Famarol Słupsk powstała poprzez skrócenie pełnej nazwy Fabryka Maszyn Rolniczych przy przekształceniu polsko-duńskiej spółki Agrocorm w spółkę Skarbu Państwa. Historia marki bogata jest w zmiany właścicielskie oraz wdrożenia produktów własnej konstrukcji jak i na licencjach. W swoim portfolio producent ten ma takie maszyny jak pługi, kultywatory, przetrząsarko-zgrabiarki, a nawet kombajny do zbioru buraka cukrowego. Jedną z najbardziej znanych maszyn ze Słupska jest kosiarka bębnowa produkowana na licencji Maschinenfabrik Fahr. Famarol Słupsk części zamienne oferował poprzez państwowe kanały takie jak Składnice.

W 2006 roku Fabrykę przejęła Unia Group Sp.z.o.o i od tego czasu funkcjonuje w jej strukturach.

Unia Group czyli wiele marek w jednym miejscu

Przedsiębiorstwo Unia powstało na bazie postawionej w stan likwidacji w 1995 fabryki Unia w Grudziądzu. Natomiast Lemiesz Unia był przez lata wyznacznikiem jakości dla pokoleń rolników. Prywatny Inwestor nie pozwolił na zatracenie tej tradycji i systematycznie odbudowuje markę na rynku. Do przedsiębiorstwa włączono również takie marki jak Pilmet Wrocław i Agromet Brzeg. W związku z tym obecnie Unia Group należy do czołowych producentów maszyn rolniczych w Europie.
Dołączenie do grupy kapitałowej Unia pozwoliło na rozwój zakładu w Słupsku i utrzymanie miejsc pracy. Dowodem na to może być uruchomienie produkcji pras zwijających na licencji Deutz-Fahr właśnie w zakładzie Famarol w Słupsku w 2007 roku.
Od momentu przejęcia Unia Sklep oferuje oryginalne części zamienne dla produktów ze Słupska. Pozwoliło to na utrzymanie łańcucha dostaw części dla obecnych na rynku maszyn i stanowi dla Famarol Sklep Firmowy.
Unia Group skonsolidowała wielu krajowych producentów, tak więc w ich sklepie zakupimy również lemiesz Unia Grudziądz, redlice do siewników Rolmasz-Kraj Kutno oraz wiele innych części.