Strop wps

Obecnie na rynku jest wiele różnorodnych surowców budowlanych, dzięki którym budowlane prace przebiegają szybko i sprawnie. Pośród dużej liczby z nich dużą popularnością oraz wszechobecnym zastosowaniem cieszą się stropowe płyty wps.

Te płyty pełnią odmianę gęstożebrowych stropów, w których żebrami nośnymi są najczęściej dwuteowe belki stalowe, jednak wypełnienie stanowią stworzone z betonu strop wps. Te płyty to prefabrykowany element z betonu wykonany|są prefabrykowanym elementem z betonu wykonanym na bazie kruszyw lekkich ze stalowym zbrojeniem.

Wykorzystanie tych produktów budowlanych jest uniwersalne. W głównej mierze płyty te są stworzone do tworzenia stropów belkowo-płytowych, gdzie działają jako części który wypełniają międzystalowe stropowe belki.

Sporo inwestorów używa ich podczas odnawiania a również modernizowania rozmaitych obiektów, gdzie często zastępują obecny tam strop drewniany.Tego typu płyty stropowe oparte są na stopkach dolnych stalowych dwuteowników. Po rozmieszczeniu tego produktu na dolnych półkach belek, przestrzeń pomiędzy dwuteownikami wypełniona jest materiałem o małej wadze, często w formie ciepłochronnego keramzytu, na który to umieszczana jest następnie warstwa betonu.

W czasie wykonywania stropów z tego typu płyt trzeba przestrzegać paru podstawowych reguł:

– układ i numery belek stalowych stropu powinny być zawsze zgodne z projektem

– przestrzenie między osiami stalowych belek, zależnie od numeru belek oraz rodzajów WPS, muszą być zawsze zgodne z zasadami,

– płyty musimy ułożyć koniecznie jedna obok drugiej

– po ułożeniu płyt styki znajdujące się między skrajnymi podłużnymi żebrami płyty trzeba wypełniać betonem, natomiast styki pomiędzy płytą a środkiem belek, trochę rzadszą cementową zaprawą

– belki stropu należy niezwłocznie betonować w taki sposób, żeby usztywnić strop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *